Respite

Amerika Birleşik Devletleri’nde geçen, Afganistan savaşının kirli sonuçlarının ekranlara yansıtıldığı Respite filminde James, oğlu Jhonny’i 8 yıl önce kaybetmiştir. Küçük Jhonny, 8 yıldır kayıptır ve oğlu kaybolduğu gün, polis memuru olan James, rozetini ve silahını bırakarak teşkilata veda etmiştir. Girdiği bunalımdan sonra, özel kontratlı dedektif olarak çalışmaya başlayan James, alacaklı insanlar için çalışmakta ve borçluları bulmaktadır. Oğlunu kaybettikten sonra bir daha asla eskisi gibi olamayan eski polis memuru James’in bir gün kapısı çaldığında, hiç beklemediği bir teklif gelecek ve kesinlikle ilgilenmediği bir dedektiflik görevine başlayacaktır.
Anna ve eşi, kaybolan oğulları Afganistan asıllı Khalid’i bulması için James’ten yardım istemeye gelmiştir. İyi bir dedektif olan James, 8 yıl önce oğlunu kaybettiği ve kendisi de oğlunu bulamadığı için kendini hiç affetmemekte ve bu yüzden kayıp vakalarına bakmamaktadır. Kayıp dosyalarıyla ilgilenmediğini söyleyen ve ilk etapta teklifi kabul etmeyen James, Anna’nın James’in oğlu Jhonny’nin fotoğrafını görmesi ve bundan bahsetmesi üzerine James, olayı oldukça kişisel bir hale getirerek davayı kabul eder. Artık James’in tek ve en önemli amacı 22 yaşındaki üniversiteli genç Khalid’i bulmaktır.
Davayı kabul ettikten sonra ailenin evine giden James, eski ortağı Alves’i yeni ortağı olan Amir Amjad ile birlikte ailenin evinde görür. Alves ve ortağı Amir Amjad’da o sırada Khalid için gerekli bilgileri aileden almaktadır. Polisin bu davayla ilgilendiğini bilmeyen James, ilk başta şaşırsa da, görevine devam edecektir.
Aynı hafta buldukları Müslüman bir adamın cesedi ve hemen ardından bulunan ve aynı yöntemle öldürülmüş olan cesetler bulunduğunda, dava medyanın da ilgisini çeker ve James, polis teşkilatından eski ortağı Alves ve Alves’in yeni ortağı Amir Amjad ile medyanın Müslüman Katili olarak adlandırdığı seri katilin peşine düşer. James için gittikçe kişiselleşen dava, araştırıldıkça daha kirli ve karanlık sırları da ortaya çıkaracaktır.
12 Kasım 2020 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nde vizyona giren filmin yönetmenlik koltuğunda Saro Varjabedian oturmakta ve filmin senaryosu ise yine Saro Varjabedian ve Ali Abouomar ikilisi tarafından kaleme alınmıştır. 3 hafta önce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You might like

© 2022 Film replikleri | Filmleri Full izleme platformu - WordPress Theme by WPEnjoy