Bloody Hell – HD

İlk kez Almanya’da Fantasy Film Festivalinde 9 Eylül 2020 tarihinde gösterimi yapılarak sınırlı sayıda izleyici ile buluşan ve film sektöründe kendi adını ilk kez geçiren Bloody Hell isimli film, Amerika Birleşik Devletleri’nde son festival gösterimi yapıldıktan sonra 14 Ocak 2021 tarihinde internet üzerinden tüm dünya ile paylaşıldı.
Yönetmenliği kariyerinde daha önceleri de aksiyon, korku ve gerilim filmlerinde çalışmış olan Alister Grierson tarafından yapılan filmin senaryosu ise aslen editör olan ve 37 filmde editörlük yapmış olan Robert Benjamin ismi tarafından kaleme alınarak beyaz perdeye aktarılmıştır.
İlk gösterimi yapıldığı günden bu yana kimi kesimin çok beğendiği kimilerinin de eleştirdiği yapımın oyuncu kadrosuna bakıldığında ise karşımıza başrol oyuncularından biri olan Rex karakterine hayat veren Ben O’Toole ismi çıkıyor. Aynı zamanda daha önce çok fazla film tecrübesi bulunmayan Meg Fraser, Caroline Craig ve Matthew Sunderland gibi isimlerde oyuncu kadrosunda yer almakta.
93 dakika süren aksiyon, korku ve gizem filmi Bloody Hell, Rex isimli bir Amerikan vatandaşının bir banka soygunun ortasında kalması ve daha sonra banka içerisinde gelişen olayların ardından hapse girmesini ve hapisten çıktıktan sonra kendisine yeni bir başlangıç arayan Rex’in başına geleceklerden habersiz şekilde Finlandiya’ya gidişini konu alıyor. Sıradan bir günde banka sırasında beklemekte olan Rex, tüm hayatının akışını değiştirecek bir olayın geldiğinden habersizdir. Bir anda soyguncuların bankaya girmesiyle büyük bir panik havası oluşur. Rex, bir kadının çantasından aldığı tabanca ile soygunculara karşılık vermeye başladığı anda işlerin rengi hızla değişir.
Karşılık verdiği sırada kendi kontrolünü de kaybeden Rex’in gözünü kan bulayınca, artık amacı rehineleri güvene alarak oradan çıkmak değil, bugünü bu hale getiren bu soyguncuları yaptıklarına pişman etmek olur. Tüm soyguncularla çatışmaya başlayan Rex, son kalan soyguncuyu da köşeye sıkıştırdığında soyguncunun rehin tuttuğu kadını kurtarmak ister. Rex rehineyi kurtardıktan sonra tam her şey yoluna girecektir ki Rex, kafasındaki sese hâkim olamaz ve soyguncuyu vurur. Ancak beklenmedik bir olay olur, soyguncu yere düşerken elindeki silah patlar ve masum bir kadın ölür. Rex, 8 yıl hapise mahkûm edilir. Hapisten çıktığında ise kendisini tam da istediği gibi yepyeni ancak beklemediği kadar aksiyon ve korku dolu bir hayat beklemektedir. 6 ay önce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You might like

© 2022 Film replikleri | Filmleri Full izleme platformu - WordPress Theme by WPEnjoy